9 důvodů, proč mít na webu Blog

23. 4. 2018 | Petra Vrbová

Váháte nad tím, jestli mít na webu blog anebo ne?
Proč vůbec mít blog?
K čemu je mi dobrý?
Na co „ztrácet“ čas s pravidelnými blogy?

Zaměřme se důležitost blogů pro vaše podnikání!

 1. Kámoš Google i Seznam mají blogy rádi!

  Blog napomáhá, aby byly webové stránky lépe viditelné pro vyhledávače – ty totiž upřednostňují redakční a aktuální texty. V kombinaci se správnými klíčovými slovy lze na web přivést značný počet návštěvníků právě díky Googlu a Seznamu.

 2. Nekončící boj se SEO

  Blogy jsou ideální pro podporu vašich aktivit a tvorbu zpětných odkazů. Právě ty vám pomůžou s kvalitním SEO. Čím významnější a navštěvovanější blog, tím samozřejmě lépe.

 3. Ideální obsah pro newsletter

  Blogy můžete využít i pro obsah newsletterů – lidé se přes newsletter mohou prokliknou na celou verzi článku a vy je tak opakovaně přivedete na web.

 4. Pečujete o klienty a zákazníky

  Blog upevňuje vztah s klientem – přečtení blogu vytváří užší vztah s klientem. Je to mnohem osobnější než pouhé zhlédnutí reklamy či billboardu. Stávající i potenciální klienti budou mít dojem, že je o ně dobře postaráno a poroste jejich důvěra (díky odkazování se na články, zasílání článků newsletterem apod.)

 5. Udržujete publikum s aktuálními informacemi

  Na blog patří hlavně aktuální témata z vaší oblasti působení – blogy můžete použít i při zodpovídání častých dotazů. V článku máte víc příležitostí obsáhnout problém v celé šíři.

 6. Komunikační mix a blog

  Jedná se o moderní nástroj komunikace a blog tvoří důležitou součást komplexního komunikačního mixu. Blogy jsou navíc účinným nástrojem pro PR – články mohou ovlivňovat a regulovat diskutovanost daných témat. Také si lidé mohou blogy sdílet na sociálních sítích. Kvalitní obsah se může tak šířit sám virálně, a to je to, co chcete!

 7. Sdílíme – šíříme virálně

  Blogy by v sobě měly obsahovat tlačítka pro sdílení na sociálních sítích, což podporuje virální šíření a sdílení textů a obecné navyšování povědomí o značce/společnosti/produktu.

 8. Lekce vzdělávání

  Důležitou vlastností blogu je I napomoci lidem vyřešit problém a vzdělávat je. Blog a aktuální příspěvky vyjadřují zájem firmy o klienty a další lidi, kteří hledají odpověď na otázky zodpovězené v blozích.

 9. Vítejte na webu, brouzdejte

  Blogy mohou velmi účinně lidi nejen na webové stránky přivést, ale také mohou lidi na webu udržet. Při správném prolinkování obsahu v souvislosti s produkty či dalšími blogovými články.

Tip: Před nějakou dobou jsem napsala článek o relativně nové funkci Posts on Google neboli příspěvky na Google. Jakmile napíšete nový blog, neváhejte ho publikovat i tam! Nevíte jak? Přečtěte si více!