Emotikony pod drobnohledem:
slzy, smích a srdíčka posíláme nejčastěji

27. 7. 2017 | Daniela Suchanová

Všimli jste si, že jsou emojis součástí snad všech příspěvků na sociálních sítích? Aby ne, když nám umožňují vyjádřit se rychleji a jednodušeji. A tak není divu, že s narůstající oblibou je jejich nabídka stále rozmanitější. Přesto ale máme pár favoritů, bez kterých nepřidáme ani příspěvek. A víte, co na Facebooku děláme nejčastěji? Brečíme smíchy! A vlastně nejen to. Tak se pojďme podívat, které že ty emotikony máme nejraději.

O tom, že digitální pocity milujeme, není pochyb. Úctyhodných 60 miliónů emotikonů se za den použije v komunikaci na Facebooku a ještě více neuvěřitelných 5 miliard se pošle skrze Messenger. Tím nejoblíbenějším doplňkem textu se na Facebooku stal smajlík brečící smíchy, zatímco Messenger zasypaly polibky. Trojici nejoblíbenějších pak uzavírá smajlík se srdíčky místo očí.

Je jasné, že z malých žlutých hlaviček se pomalu stává fenomén dnešní doby. Jejich vývoj se proto rozhodně nebere na lehkou váhu. Dokonce se zohledňují i taková pravidla jako rasová a genderová vyváženost. A i když i u nás máme tento komunikační způsob v oblibě, v porovnání s ostatními státy jsme v užívání stále pozadu. Zajímá vás, kde vás při komunikaci zahltí žlutá? Následující infografika přináší přehled zemí, které bez emotikonů nedají ani ránu a které typy posílají nejčastěji.

Pokud máte pocit, že žluté už bylo dost, pak vězte, že další vlna se teprve chystá. Emoji totiž míří na filmová plátna a s jejími hrdiny si už teď můžete zpestřit vaši stávající sadu emotikonů. Facebook nabízí ke stažení 16 nálepek, které vás budou bavit. S nimi totiž bude svět sociálních sítí zase o něco veselejší.