Facebook si pohrává s písmem: překvapí změnou velikosti i formátováním

25. 11. 2016 | Daniela Suchanová

Zmínkou o tom, že se v newsfeedu začaly objevovat příspěvky psané jinou velikostí, vás určitě nepřekvapíme. Co vám ale může vrtat hlavou, je to, jak toho vlastně dosáhnout? Nehledejte za tím nic složitého ani žádné využití speciálních aplikací. Jde čistě jen o jednu z dalších inovací ze strany Facebooku, který se rozhodl udělat změnu v zobrazování krátkých textových příspěvků bez přílohy. Tedy konkrétně těch, které jsou kratší než cca 80 znaků a jejich součástí není fotografie ani odkaz. Takovéto příspěvky dosahují vysokého engagementu už samy od sebe, ale díky optickému zvětšení si můžete být jisti, že u nich lze dosáhnout ještě mnohonásobně lepších výsledků.

A není to jen větší písmo, kterého jste si mohli na Facebooku v posledních dnech povšimnout. Zajímavou změnou a vlastně i vítanou novinkou je formátování textu příspěvku. Tučné písmo, kurzíva nebo přeškrtnutý text už nebudou výhradou jen textových dokumentů, od teď s nimi můžete zkrášlovat i své facebookové statusy. V tomto případě bude ale využití externí aplikace nutností. Tou nejpoužívanější je asi Facebook Format Tool by Gregory Schoppe. Použití není nijak složité, stačí jen napsat text do aplikace, naformátovat a zkopírovat na svou zeď.

Pokud se ptáte, proč s něčím takovým Facebook už dávno nepřišel sám, tak přišel. Nebo spíš pracuje na tom. A to natolik usilovně, že je jen otázkou času, kdy světu představí vlastní formátovací nástroj, který by uživatelům umožnil úpravu textu přímo na profilu. Na druhou stranu, už teď je ale možné formátovat text ve vlastních událostech a to pomocí následujících kódovacích zkratek.

Ať už byl záměr Facebooku jakýkoli, je jasné, že obě zmíněné funkce jsou vítanou změnou, která povede k zatraktivnění příspěvků a kterou ocení nejeden uživatel Facebooku. Pokud pro vás bylo formátování postů jen pouhým snem, od teď se stane nedílnou součástí vašeho působení na síti.