Instagram: Novinky na síti

22. 3. 2024 | Denisa Kůstková

Že se rozhraní na Instagramu mění rychleji než ministři za covidu, jsme už asi zaznamenali všichni. Pojďme se podívat na novinky i starší vychytávky, který se vám můžou hodit.

AI stickers
Pokud patříte mezi „vyvolené“, zobrazila se vám v centru úprav Stories nová funkce – jsou jí AI stickers. Jak na ně? Stačí zadat prompt, kliknout na Generate, pak na vybranou samolepku a je to!

Novinky v DMs
Meta prostředí zpráv docela vymazlila. Nejen, že už nějaký ten pátek můžete vypnou oznámení o přečtení, teď navíc můžete zprávy připínat. Pokud máte rádi barvičky, potěší vás nově Téma chatu. No a kromě toho IG přináší novinku zpětné úpravy zprávy do 15 minut od odeslání. Ještě některou z funkcí nemáte? Nezoufejte, já taky ne.

Poznámky v DMs
V poznámkách můžete nově sdílet kromě textu i hudbu, případně nahrát krátké video. To v doručených zprávách nahradí na 24 hodin vaší profilovku.

Odebrání karty z carouselu
Pokud se vám do carouselu připletla fotka, která tam nemá co dělat, můžete jí snadno odstranit. Stačí jít do úprav, najet v editoru na danou fotku a vlevo přes ikonu koše smazat. Teď už jen kdyby Meta umožnila fotky zpětně i přidávat.

Anketa v popisku příspěvku
Funkce, která se může hodit pro zapojení sledujících. Stačí v panelu pro popisek kliknou na anketu a voilà, máte hotovo.

Sdílení komentáře jako samolepky ve Stories a ReelsChcete hromadně odpovědět na komentář pod příspěvkem? Můžete ho jako samolepku nasdílet do Stories nebo Reelu.

Vrstvy ve Stories
Mít hezký Stories bylo dřív spíš za trest – nešly totiž upravovat vrstvy. Jestli jste jich na sebe skládali víc a omylem se uklikli, prvek se propadl do hlubin internetu a už nebylo návratu. To se ale konečně změnilo! Teď vrstvy můžete nejen přehazovat, ale i zamykat.

Další super tipy pro Stories sepsala v článku kolegyně Lucka.

Až pět odkazů v Biu
Starší novinka, ale pořád užitečná. Do Bia si od minulého roku můžete přidat až 5 odkazů.

Potřebujete se zahrnutím těhle vychytávek do komunikační strategie pomoct? Nebojte se ozvat.