Instagram přichází s dalšími inovacemi

30. 10. 2016 | Mgr. Eldar Vagabov

Vypadá to, že tento rok bude rokem inovací pro Instagram, ačkoliv i to je otázkou úhlu pohledu na věc. Dá se považovat za inovaci vytvoření něčeho, co už nabízí jiná sociální platforma? Někteří řeknou ano, jiní zase ne. Skutečností však zůstává to, že Instagram opravdu nespí a neustále vytváří a testuje nové možnosti pro svoje uživatele – a to je jedině dobře. Vypadá to, že ambice jsou opravdu vysoké – skoro jako by dával najevo, že se chce stát jedinou sociální platformou, která bude v sobě sdružovat veškeré možnosti pro sharování fotografií, videí a nyní i živě streamovaného contentu.

První zprávy o nové funkci, která umožní živé streamování videí, přišly z Ruska, kde jeden bystrooký uživatel si všiml nového buttonu „Go Insta“. Vypadá to, že aplikace testuje novou funkci pouze v některých zemích a u některých uživatelů. Tudíž v tuto chvíli nelze nic otestovat a je to otázka „štěstí“, kdo takovou funkci v aplikace nyní má a kdo nemá.

Důležité je nyní pouze to, že tyto první zprávy o testování hovoří naprosto jasně – uživatelé se zřejmě brzy dočkají velice podobné funkce, jako například u Periscope, tedy funkce, která umožní streamovat videa. V tuto chvíli není zatím jasné, co všechno bude funkce obsahovat a jaké možností nabídne, ale i zde lze očekávat, že Instagram nezaspí a přijde s něčím podobným, jako nyní lze objevit u FB nebo již zmíněného Periscope.

Živá videa v dnešní době dávají pro Instagram opravdu velký smysl – sdružuje totiž právě ty uživatele, kteří rádi fotografují a točí videa, pracují s tímto obsahem a zajímá je to. Je to ideální cílová skupina právě i pro novou funkci, která jim otevře dveře do světa živého videa.

Další novou záležitostí je rozšíření stávající funkce „Stories“, kdy nyní v „Explore tab“ lze nalézt mimo již všem známá doporučená videa a fotografie také doporučená stories. Funkci „Stories“ už nyní lze považovat za veliký úspěch, protože nedávno dosáhly až 100 miliónů denních zhlédnutí. To je teprve dva měsíce po prvotním spuštění.

Domnívám se tedy, že streamování videí bude dalším velkým úspěchem Instagramu. Nyní si tedy počkejme na finální produkt.