Instagram – tipy a triky

20. 10. 2017 | Lenka Rejthárková

Čáry máry, Instačáry! Pojďme se podívat na vychytávky Instagramu, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Přidejte fotku

Fotky do Instastories můžete přidávat klasicky přes aplikaci, ale i z galerie telefonu. Jednoduše kliknete na vytvoření nové Instastories (nejspíše na vás něco vybafne, pokud máte aktivní přední fotoaparát,ale nebojte, to je jen váš obličej! :-D) a provedete pohyb prstem zdola nahoru. Zobrazí se vám nabídka fotek pořízených fotoaparátem za posledních 24 hodin.

Že byste chtěli přidat fotku staršího data? Nebo skupinovou fotku, u které je nežádoucí oříznutí a zvětšení, jaké Instagram standardně provede? Není problém, i to se dá zařídit. Stačí udělat screen shot fotky z vaší galerie a přidat ji. Počítejte ale s černými okraji na pozadí. V tomto bodě můžete rozjet svou kreativitu a přidat text nebo stickery.

Nalepte to tam

Stickery nás baví! Můžeme se s nimi pěkně vyblbnout. Instagram postupně přidává nové i tématické stickery. Co jste ale možná nevěděli, je to, že ťuknutím na ně se můžou měnit! Místo digitálního zobrazení času se objeví hodiny nebo vysmátému jablku najednou leze z hlavy červ! Nejde to ale se všemi. Vyzkoušejte a uvidíte! A jaké stickery jsou podle statistik Instagramu nejoblíbenější?

Žebříček stickerů dle oblíbenosti

Textová duha

Taky vás nudí nabízená barevná škála pro text? Zkuste dlouze přidržet libovolné kolečko z nabízených barev a uvidíte zázrak! Objeví se celé spektrum barev a můžete si naordinovat právě tu, na kterou máte zrovna náladu!

Kolik filtrů máš, tolikrát jsi Instagramerem

Nedávno jsem upravovala fotku pomocí nabízených filtrů v Instagramu a v tom jsem si všimla, že se na konci škály filtrů objevilo ozubené kolečko s textem „Spravovat“. Po kliknutí se mi představily nové filtry, o kterých jsem neměla ani tušení. Filtry můžete i editovat, takže si do základní nabídky můžete přidat jen ty oblíbené.

Mažu si tě

Šíleně vás naštvala kamarád/ka nebo přítel/kyně a v záchvatu zuřivosti chcete vymazat všechny společné fotky ve feedu? Zastavte! Než to uděláte, zkuste konkrétní fotku pomocí tří teček v pravém horním rohu archivovat. Fotka zmizí z feedu, ale zůstane bezpečně uložená v archivu. Až se zas všichni udobříte, můžete ji hezky vrátit zpět. 😃

Zazvonil zvonec a dnešním Instačárám je konec! Znáte nějaké vychytávky? Pochlubte se nám s nimi!