Jak editovat Instagram Stories

10. 4. 2019 | Daniela Lambertová

6 aplikací na úpravu instagram stories, které vás budou bavit

Už dávno se na Instagramu nešperkuje jen feed, ale čím dál víc se naše pozornost obrací k Instagram Stories. Ze začátku tyto mini příběhy sloužily k zachycení přítomného okamžiku. Dnes je z nich další nástroj pro šíření inspirace. A to nejen z obchodního hlediska, ale také kreativy. Chcete své fanoušky zaujmout něčím jiným, než co nabízí základní funkce storíček? Pak je na čase si postahovat pár aplikací, které vám v tom pomohou.

#1 Unfold

Aplikace Unfold je už sice trochu profláknutá, ale stále populární. Nabízí spoustu jednoduchých, stylových rámečků a předpřipravených šablon, do kterých můžete libovolně vkládat jak fotky, tak videa.

#2 Nichi

Další aplikace, která umožňuje tvorbu koláží z předpřipravených layoutů, ale i tvorbu vlastních, je Nichi. Pokud máte rádi polaroidky a baví vás scrapbooking, v téhle apce si rozhodně vyhrajete.

#3 Canva

Canva je super nástroj na úpravu fotek a grafický design. Můžete v ní vytvářet grafiku pro Stories, ale i další sociální sítě. Kromě toho Canva nabízí i spoustu dalších možností, které využijete při tvorbě plakátů, pozvánek, prezentací a různých fotokoláží. Díky přednastaveným velikostem není práce s Canvou nijak složitá. Stačí si vybrat požadovaný formát, styl zpracování, nahrát vlastní fotku a výslednou grafiku jen doladit k dokonalosti.

Velké plus téhle aplikace je dostupnost jak v počítači, tak na telefonu. Stačí si jen propojit účet a své návrhy můžete používat kdykoli odkudkoli.

S animacemi se na Stories v poslední době roztrhl pytel. Tak si pojďme ukázat, v jakých aplikacích fotky a text stylově rozpohybovat.

#4 Story Art

Tato apka je stylem podobná Unfoldu. Nabízí spoustu designových šablon a rámečků, které jsou jak statické, tak i animované. Layouty jsou uspořádány do celých balíčků, ve kterých pod jedním designem najdete více barevných variant a způsobů uspořádání fotek, které k sobě stylově ladí. Můžete tak vytvářet jednotná storíčka, která budou na pohled každá jiná, ale designově na sebe navazovat.

#5 Mojo

Aplikace, která momentálně vévodí Instagram Stories. Najdete v ní spoustu animovaných šablon rozdělených do několika stylových kategorií a doplněných o text. Vhodná na vkládání fotek i videí. Efektní a jednoduchá na používání.

Takto vyladěná Stories pošlete do světa úplně stejně jako byste je vytvářeli přímo v Instagramu. Stačí je tam pouze nahrát doplnit o emotikony, gify, hastagy nebo označit profil uživatele a nasdílet.

Poslední vychytanou aplikací, kterou si představíme, a která se vám bude hodit, pokud si libujete v povídacích příspěvcích, je Cut Story.

#6 Cut Story for Instagram Stories

Je 15 vteřin zatraceně krátká doba pro vaše sdělení? Potřebujete se vykecat, ale zároveň nechcete sledovat, kolik času vám na jedno storíčko ještě zbývá? Aplikace Cut Story vám pomůže delší video rozdělit na několik 15vteřinových sekvencí, které když popořadě nahrajete do Stories, působí jako celek.

Aplikací na úpravu Stories je samozřejmě mnohem víc, tyhle momentálně baví nejvíc mě. Chcete se o Stories dozvědět něco víc? V rámci IAC konference si povíme o efektivitě těch instagramových a porovnáme je s facebookovými. Sledujte náš Instagram @lcgnewmedia, ukážeme si i jak vypadají jednotlivé apky v praxi.