Jak na grafiky pro Pinterest

22. 4. 2022 | Markéta Heřmánková

Pinterest je často neprávem opomíjená sociální platforma, která má hodně co nabídnout. Proto jsme se v dnešním blogu zaměřili právě na ni. A protože doménou Pinterestu je vizuální obsah, sepsali jsme pro vás tipy, jak vytvářet inspirativní Piny, které budou mít úspěch.

Základní parametry ideálního Pinu

Obrázek:

Formát: JPG, PNG
Rozměr: 1000x1500 px
Ratio: 2:3
Velikost: Max. 32 MB

Video:

Formát: MP4. MOV, M4V
Kodek: H.264, H.265
Ratio: 2:3
Velikost: Max. 2 GB
Délka: 4s – 15 min.

Jaký by měl být ideální Pin?

  1. Vizuálně zajímavý
  2. Relevantní
  3. Pozitivní
  4. Originální
  5. Inspirativní

Je docela těžké, aby váš Pin splnil všech pět výše uvedených požadavků, proto bude pro začátek stačit, když dokáže splnit alespoň dva. Které přesně už záleží na vás a na tom, jaký je váš obor a cíl.

Jaký vybrat vizuál?

Vhodný obrázek na Pinterest by měl být líbivý. Nebojte se experimentovat. Zkuste monochromatické obrázky nebo se naopak zaměřte jen na jednu výraznou barvu. Vyzkoušejte vzory a textury. Nebo vsaďte na dotek lidskosti a použijte obrázek s nějakým člověkem.

Jeden, nebo více obrázků?

Nikdo neříká, že ve vašem Pinu může být jen jeden obrázek. Klidně přidejte další. Ideální množství jsou 2-3. Když jich bude víc, mohly by už být nečitelné. Zvlášť pro ty, kteří Pinterest používají na mobilních zařízeních.

Čemu se vyhnout

Rozhodně pro obrázky na Pinterest nepoužívejte rozmazané nebo rozostřené fotografie. Ani screenshoty nebo selfíčka nejsou dobrá volba.

Přidejte text

Piny si vyloženě říkají o to, abyste na nich použili nějaký text. Zvlášť pokud odkazujete třeba na blog, článek, infografiku atd. Text by měl být krátký, úderný a nabádat k akci. Důležitá je jeho čitelnost, proto by velikost fontu neměla být menší než 30. Ale ani to s velikostí textu nepřehánějte. Text by neměl zakrývat víc než 30 % obrázku. Vyhněte se taky používání více fontů. Jeden by vám měl bohatě stačit.

A co logo?

Pokud jste značka, tak je jenom logické, že ve vašem Pinu chcete použít vaše logo. V tomto případě je to více než žádoucí. Jen si dejte pozor na umístění a čitelnost. Ale zase to nepřežeňte. Logo by nemělo být větší než 200x200 px.

Teď už víte, jak by měl vypadat správný Pin. Přesto si nevíte s celým Pinterestem rady? Napište nám a my vám rádi poradíme, jak na něj i na další sociální sítě.