Jak na úspěšné Carousel Ads

13. 5. 2019 | Markéta Lasotová

Rotující reklama je skvělý způsob, jak vystoupit z davu klasických obrázkových a video reklam. Na až 10 kartách můžete předvést svým zákazníkům novou kolekci, vysvětlit, jak funguje vaše služba nebo vyprávět příběh vaší značky a mnohem víc. Zjistěte, co všechno umí Carousel Ads a proč byste je měli vyzkoušet v našem novém článku.

Co je Carousel Ads a kde se dá použít

Carousel Ads (rotující reklama) je interaktivní reklamní formát. Nabízí použití 2–10 obrázků v jedné reklamě a nové možnosti, jak můžete zaujmout své současné i potenciální zákazníky. Zobrazovat je můžete na FB, IG, Messenger a LinkedIn.

Výhody Carousel Ads

Hlavní výhodou rotující reklamy je možnost nastavení samostatné URL adresy ke každé kartě. S tím se pojí i použití několika různých call-to-action textů. Navíc vám může tento reklamní formát snížit cenu za konverzi a proklik.

Parametry

 • Formát obrázku: 1080×1080, 1:1, PNG/JPG
 • Velikost obrázku: 30 MB max.
 • Formát videa: 1080×1080, 1:1, MP4/MOV
 • Velikost a délka videa: 4 GB max., 240 min.
 • Text: 125 znaků
 • Nadpis: 40 znaků
 • Popis odkazu: 20 znaků

TIP: U obrázku nezapomeňte dodržet maximálně 20 % textu. Kontrolu můžete provést tady: /tools/text_overlay

Účel

Nastavení Carousel Ads vám umožňuje vybrat si z 9 cílů, který má vaše reklama splnit. Patří mezi ně povědomí o značce, konverze, návštěvnost, dosah, instalace aplikace, prodeje z katalogu a další.

Co ukázat v Carousel Ads

 1. Předveďte podrobně svůj produkt

  I jeden produkt můžete ukázat z různých úhlů a vyzdvihnout tak jeho unikátnost.

 2. Upozorněte na vlastnosti a výhody svého produktu/služby

  Zaměřte se na to, co dělá váš produkt/službu odlišnou od konkurence. Ukažte, co umí a jaké jsou jeho výhody.

 3. Vyprávějte příběh (brandstory)

  Povězte v pár bodech příběh svojí značky nebo ukažte lidem v jakých situacích můžou váš produkt/ službu využít.

 4. Vysvětlete jak váš produkt/služba funguje

  Krok za krokem ukažte, jak vaše služba/produkt funguje. Jak ho použít. Zkrátka takový mini návod.

 5. Propagujte svoji akci

  Sdělte budoucím účastníkům, co je na vaší akci čeká, koho na ní můžou vidět, co zažít, kde se koná nebo kolik stojí vstupné. A nasměrujte je rovnou ke koupi vstupenky.

 6. Testamonialy

  Dejte lidem vědět, že vám na jejich názorech záleží. Vyberte vhodné recenze vašeho produktu/služby a ukažte světu, co si o vaší značce myslí skuteční lidé.

Jak můžou vypadat Carousel Ads

 1. Katalog

  Nejběžnější forma Carousel Ads. Každý obrázek, ukazuje jeden produkt a stojí sám o sobě.

 2. Navazující fotky

  Ideální pro vyprávění příběhu. Každé okýnko by mělo vzbudit touhu po odhalení toho dalšího.

 3. Panorama

  Ukažte svůj produkt v nové perspektivě. Opět tím vzbudíte zvědavost sledujícího, aby zjistil, co všechno obrázek skrývá.

TIP: Pokud vám dochází nápady, jak by mohla vaše rotující reklama vypadat, pak můžete načerpat inspiraci tady: carouselformat

Na co se zaměřit při vytváření Carousel Ads

 1. Příběh

  Začíná to být klišé, ale příběhy zkrátka fungují. Zkuste nějaký mini dodat i vaší reklamě. Vyzdvihněte to, v čem se lišíte od ostatních a upozorněte na silné stránky vašeho produktu nebo služby.

 2. Upoutání pozornosti

  Vaše Carousel Ads by v lidech měla vzbudit touhu zastavit se při prohlížení svojí zdi a prohlédnout si, co je na dalších kartách. Pamatujte, že první obrázek je ten nejdůležitější. Vybírejte ho proto pečlivě.

 3. Návaznost

  Ať už jste se rozhodli pro jakýkoliv vzhled Carousel Ads nezapomeňte na logickou návaznost. I při představování produktů přemýšlejte o jejich vzájemném vztahu a karty podle toho uspořádejte.

 4. Podobnost

  Grafika, fotky nebo videa v rotující reklamě by měly být vzhledově podobné. Použijte fotky ze stejného focení, podobné barevné schéma nebo jeden spojující grafický prvek. Musí být jasné, že karty patří k sobě.

 5. Brand Identity

  V neposlední řadě by už při pohledu na reklamu mělo být jasné o jakou značku jde. Držet jednotný styl všech online i offline výstupů vaší společnosti je tou nejlepší cestou k vytvoření silné a stálé značky.

TIP: Nezapomeňte, že úspěšnou reklamu nedělá jen hezký obrázek, ale i trefné copy. Věnujte psaní textu stejnou péči jako výběru obrázků.

Teď už vám nic nebrání vyzkoušet si Carousel Ads na vlastní pěst. Máte už s tímto formátem zkušenosti? Dejte nám vědět do komentářů na našem Facebooku