Jak psát, když nevíte co a čas vás tlačí

12. 12. 2019 | Alexandra Laňková

To se tak občas stane, že i kreativec přestane být kreativní. Kolikrát i v momentě, kdy má něco napsat a hoří mu koudel. Co s tím?

  1. Nádech a výdech.
  2. Možná radši ještě jednou.
  3. Skvělý nápad se může objevit při dělání těch nejběžnějších činností. Nedávejte si tedy vymezení tématu jako úplnou prioritu. Váš mozek to ví a určitě nezapomene. Uvařte si kafe, dejte si sprchu, vyžehlete tu horu prádla, co na vás čeká nebo umyjte nádobí. Zkuste dělat něco, u čeho vlastně můžete svým způsobem úplně vypnout.
  4. Když už ten nápad přijde, PIŠTE SI! Možná pak ještě přijde další a lepší, ale je škoda o ten první přijít. Protože tahle situace může přijít znovu a tahle malá poznámka vás může ušetřit.
  5. Téma máte. Co do něj obsáhnout? Že čas nás tlačí víme, ale pokud nejde vyloženě o dokument, který zachrání společnost, nechte si to uležet. A kdykoli vás něco napadne, tak znovu, PIŠTE SI!!! I když se to nejdřív bude zdát jako nesmyslný blábol, nakonec z těch malých nic neříkajících poznámek můžete poskládat něco božího.
  6. Potom už zbývá si jen oddychnout a doufat, že se podobná krize zase dlouho nepřiblíží. A když, tak budete připraveni ;).

Máte nějaký svůj osvědčený fígl na to, jak donutit múzu přijít? Napište nám a vytrhneme si trn z paty navzájem!