Jak vylepšit Instagram? – Buďte světoví!

4. 10. 2017 | Hana Cintlová

Ať už spravujete firemní Instagram, nebo si na soukromém profilu budujete osobní značku, inspirací není nikdy dost. Tentokrát ale tipy na hezčí fotky a nejpoužívanější hashtagy nechme stranou – ukážeme vám, jak můžete být světoví po celý rok.

Hlídejte si kalendář

Každý den je něčím výjimečný, některé z nich jsou dokonce světové a mezinárodní. Že se vám vybaví akorát tak oslavovaný i zatracovaný MDŽ? A co třeba Mezinárodní den tance, Světový den čokolády nebo Mezinárodní den piva? Kromě toho, že opravdu existují, je spojuje ještě jedna věc – můžou inspirovat a oživit váš Instagram. V tyto dny se totiž rodí spousta čtvercových obrázků, kterými žije celý (nejen) instagramový svět. Pokud zrovna marně hledáte inspiraci pro nový příspěvek, mrkněte do kalendáře. Stejně, jako se nevyplatí prošvihnout Den matek nebo výročí svatby, byla by škoda propásnout mezinárodní den, který se týká vašeho oboru, produktu nebo koníčku. Zapomnětlivcům doporučujeme si je s předstihem projít (třeba tady) a vyznačit v kalendáři.

Sledovat kalendář se vyplatí – posuďte sami

Češtino, promiň…

Pokud máte rádi češtinu jako my, asi vás následující řádky nepotěší. Ve světové a mezinárodní dny české hashtagy vůbec nefrčí. Kdo chce být vidět, musí pustit příspěvek do světa s anglickou variantou klíčového slova. Zarytí češtináři k ní samozřejmě mohou přidat i český hashtag, ale v tomhle případě bude spíš jen na parádu – čísla mluví jasně.

Začněte už tenhle měsíc!

Říjen máme celý před sebou a s ním hned několik zajímavých dnů. Blýsknout se můžete třeba:

A na závěr ještě jedna velká výhoda těchto výjimečných dní – budou trendy každý rok. Který z nich inspiroval vás? Napište nám!