Jak získat followers na Instagramu?

14. 2. 2017 | Lenka Rejthárková

Založili jste si účet na Instagramu a chcete mít profil, na kterém se to bude hemžit lajky a komentáři? Využijte všech možností, které Vám tato hravá platforma nabízí.

Profilové foto

Co je dobré nepodcenit, je určitě líbivá profilová fotka. Díky ní můžete přitáhnout pozornost ostatních uživatelů, se kterými se třeba ani neznáte. Uvidí vaší profilovku, kliknou na váš profil, a když budete mít zajímavý obsah, jejich palec bude směřovat k buttonu „sledovat“. A fanoušek je na světě!

Tip: Projděte si nejznámější profily a nechte se inspirovat. Uvidíte, co opravdu funguje.

Obsah

Další důležitou věcí je určitě obsah, který sdílíte. Můžete sdílet vaše selfie, co zrovna snídáte, outfit, který jste pro daný den vymysleli nebo video vašeho psího miláčka, jak letí za frisbie. Zkrátka cokoliv co Vás napadne.

Hra s filtry

Sdílet můžete jak fotky, které v aplikaci Instagram vytvoříte, tak i ty, které už máte uložené ve své galerii. S fotkami si můžete různě hrát. Oblíbenou verzí úprav jsou již nastavené filtry, které dodají vašim fotkám tu správnou šťávu. Stačí si vybrat ten nejšťavňatější! Aby feed působil čistým dojmem, je lepší používat jeden druh filtru, který bude Vaše fotky vylepšovat. Některé nabízejí i rámečky, které danou fotku ještě podtrhnou.

Nezapomínejte fotkám dávat popisek, který lidi zaujme. Používejte emotikony, občas vložte tázací věty a v neposlední řadě důležitou věc, a to hashtagy. Bez nich by Instagram nebyl Instagramem.

Hashtagy

Nevíte co je to hashtag? Jedná se o formu klíčového slova, označovanou znakem #. Přidává se do popisku obsahu, který sdílíte. Jak to vypadá?

Příklad: „V neděli se nic nedělá! Jak to máte vy?“ #home #love #happy #Saturday #relax

Používejte ho pro významná slova. Jak si na tom stojí různé hashtagy můžete porovnat na stránkách www.obrazeni.cz. Jedná se o stránku, kde naleznete nejoblíbenější hashtagy a profily CZ a SK uživatelů. Do vyhledávače zadáte třeba slovo „smile“ a zobrazí se vám výsledky, kolik hashtagů bylo pro toto slovo vytvořeno. Můžete se tu i podívat třeba na Top hashtagy za 24 hodin, což Vám pomůže pro sbírání lajků. Zde platí pravidlo: Čím známější hashtag, tím lepší.

Chcete se pobavit? Stáhněte si aplikaci Boomerang! Jde o vychytávku, při které vznikají videa během velice krátkého intervalu. Výsledkem je legrace. Zkuste to a uvidíte, že své sledovače dostanete!

Jak to vypadá?

Sledujte každého, kdo s vámi intereaguje, sdílejte zajímavé fotky, lajkujte ostatní, #hashtagujte a prostě instagramujte. Využijte i Instagram Stories... o tom ale až příště.