Karanténa v době internetové

26. 3. 2020 | Daniela Lambertová

Svět je vzhůru nohama a takřka přes noc se změnil v podnikatelsky neperspektivní krajinu. Pokud nepatříte mezi výjimky, pak je dost velká pravděpodobnost, že právě teď pociťujete negativní účinek celosvětové pandemie. Nicméně i přes nepohodlí izolace je tady jedna věc, která nás momentálně spojuje ze všeho nejvíc. Online svět, sociální média, která řídí naši společnost, vytváří komunity, ukazují společenskou soudržnost a že i to špatné, je pro něco dobré.

Krása sociálních médií spočívá v utváření vztahů a komunit. Díky sociálním médiím nemusí momentální fyzická separace snižovat naše propojení s ostatními lidmi, zákazníky. Sociální sítě teď můžete využívat k podpoře online prodejů své značky, ale i jako nástroj s nabídkou pomoci ostatním. Kdy jindy zásobit své fanoušky pozitivními zprávami a že vám aktuální situace není lhostejná než právě teď.

To, že v tom jedeme spolu, zaznělo i v pondělí na online streamu ZoomSphere. Teď se teprve ukáže, jak důležitá byla dosavadní komunikace a vztah s klienty, zákazníky, ale i pracovním týmem jako takovým. Izolace prověří fungování nás všech. Nejen v osobních vztazích, ale i těch obchodních, které když budou fungovat během krize, přetrvají dál.

Přišel čas na inovace

Osobní kontakt se zákazníky jsme sice na nějakou dobu ztratili. Ale na druhou stranu máme příležitost začít hledat nové způsoby, jak si k nim cestu znovu najít. Virtuálně, skrze příběhy vyprávěné online, budujme komunitu s respektem a důvěrou, kterou zákazníci rádi podpoří. Zapojme do hry influencery. Kdy jindy, než právě teď využít jejich obrovského zásahu a předávání zkušeností. Nahlížejme na současnou situaci pozitivně. Je jasné, že chápání byznysu se hodně změní, ale naučme se být kreativní a čas strávený na home-officu využívat i k osobnímu rozvoji. Protože tohle je největší výzva naší generace, jak zaznělo na ZoomSphere Talks.

Jak to vidí Instagram

Na závěr se ještě na chvíli vraťme k českým bloggerkám/instagramerkám, které v současné chvíli zastávají roli jakýchsi koučů celé situace na Instagramu. Všechny samozřejmě apelují na obezřetnost, ohleduplnost a pomoc ostatním. Přesto některé jejich příspěvky nepostrádají vtip ani vizi do budoucna. Tak mrkněte, jak to vidí Instagram.

Zorka Hejdováodkaz na příspěvek »

Nikol Moravcováodkaz na příspěvek »

Sandra Kisićodkaz na příspěvek »

Lucie Ferikováodkaz na příspěvek »

Nikol Švantnerováodkaz na příspěvek »

Aki Votrubováodkaz na příspěvek »

Nikol Čechováodkaz na příspěvek »