Máte pocit, že nevyděláváte dost peněz?
LinkedIn přichází s inovací, která Vám pomůže.

28. 11. 2016 | Mgr. Eldar Vagabov

LinkedIn přichází s tzv. Salary, díky které proniká do svých vnitřních dat s cílem přiblížit vám – členům údaje o tom, kolik byste si na vašich pozicích měli vydělávat. Je to nástroj, který poskytuje podrobné informace o faktorech, které ovlivňují plat – vyhodnocuje faktory jako je na příklad lokalita, ale také i zkušenosti a mnoho dalšího.

Funkce má pouze jeden háček; chcete-li vědět, kolik byste si mohli vydělávat, musíme uvést kolik je Váš plat nyní. LinkedIn zároveň slibuje, že tyto informace budou zašifrovány a naprosto odděleny od vaší identity.

Zaměstnavatelé či náboroví pracovníci nebudou moci vidět vaše informace ohledně stávajícího platu, nebo disponovat jakýmkoliv přístupem k těmto informacím. Ve skutečnosti nikdo nebude moci tyto údaje vidět. Toho LinkedIn dosáhl tak, že při odesílání vaší vyplněné informace o platu, okamžitě šifruje váš vstup je pomocí RSA-2048 technologie, která pomáhá zajišťovat bezpečné uložení a ochranu těchto údajů.

Velkou výhodu mají členové LinkedIn Premium, kteří budou mít přístup k danému nástroji, aniž by museli vkládat informace o vlastním platu. Účelem této aplikace je poskytnout ucelený obraz o vámi zvoleném titulu zaměstnání a jeho perspektivy ve vztahu k platovému ohodnocení ve vaší lokalitě. Zároveň poukáže na nejlepší místa z hlediska platu a ukáže i počet pracovních míst v daných společnostech. Veliký dopad na tyto údaje může mít samozřejmě zvolený region – například platové podmínky v Praze budou úplně jiné než v jiný krajích.

Nástroj také ukáže dopad vašeho vzdělání a zkušeností na potenciální výši výdělku a tudíž si LinkedIn od toho slibuje případné změny v rozhodnutí mnoha lidí o tom, co studovat, v jakém odvětví pracovat a co si od různých pracovních pozic slibovat. Cílem je tedy pokud možno co nejvyšší informovanost o tom, zda jste skutečně zvolili správný směr pro váš profesní rozvoj.