Neomezené cvrlikání začíná! Twitter mění pravidla 140 znaků.

27. 9. 2016 | Daniela Suchanová

Pokud jste si jen horko těžko zvykali na pravidla, která se vázala k používání komunikační platformy Twitter a konečně se naučili vtěsnat své myšlenky do 140 znaků, vězte, že na velikosti už nezáleží. Twitter totiž mění pravidla limitu a nově nabízí svým uživatelům více místa k osobnímu vyjádření.

Donedávna striktně stanovený limit 140 znaků pro tweet je sice prolomen, ale ne tak úplně docela. Tato pro Twitter ikonická funkce zcela nezmizela. Prošla jen „systémovou revolucí“ s několika zásadními změnami, které mají uživatelům usnadnit tvorbu obsahu a ušetřit až 23 znaků. Co to tedy znamená v praxi?

Možná jste si už všimli, že se vám do tweetu vejde najednou více slov, než tomu bývalo. Ačkoli samotný limit 140 znaků nadále zůstává, změna se týká toho, co se do něj započítává. Znaky už nebudou navyšovat označení uživatelů v odpovědích ani odkazy na multimediální přílohy (jako obrázky, GIF, videa nebo ankety). Neplatí to však pro odkazy webové, které se i nadále započítávat budou. Znakový limit se ale hlavně týká samotného textu.

Za zmínku stojí i další překvapivé změny, se kterými Twitter cílí nejen na své stávající uživatele. Citovat nebo retweetovat starší příspěvky nebylo předtím možné. Od teď to ale jde a vy se tak můžete vrátit ke svým zapomenutým tweetům a tématům, které zůstaly bez povšimnutí a přidat k nim třeba nový komentář s doplňujícími informacemi. Rozloučit byste se měli i s „.@“ a „soukromými konverzacemi“, protože to co dělá Twitter Twitterem je především jeho otevřenost a rychlost s jakou je schopen sdílet aktuální konverzace a dění. Od teď se takto označené tweety zobrazí všem vašim followerům.

Je jasné, že výše uvedené novinky se na síti projeví postupně, ale už teď můžete do světa vypouštět své tweety bez toho, aniž byste museli celý jejich obsah přizpůsobit znakovému limitu. Ostatní změny se na uživatelských účtech projeví dle Twitteru do několika málo měsíců.