Nová verze Instagramu vám umožní ukládat své oblíbené příspěvky!

14. 1. 2017 | Mgr. Eldar Vagabov

Pokud jste aktivní uživatelé aplikace Instagram, což je v dnešní době skoro „každý druhý“, tak jste bezpochyby narazili na nějakou fotografii, kterou jste si chtěli uložit a později si ji třeba prohlédnout znovu. Bohužel, Instagram tuto možnost nenabízel a postrádal tolik chtěné tlačítko "uložit", neexistoval žádný snadný způsob, jak ukládat fotky.

Tento neduh je však již minulostí, protože Instagram přišel s novou funkcí záložek:

„Když narazíte na zábavné video, které chcete mít někde uložené na později, nebo objevíte nové oblečení, které se vám líbí, případně narazíte na inspiraci pro nadcházející dovolenou, tak můžete nyní sledovat tyto oblíbené příspěvky přímo z vašeho profilu," napsala společnost na svém blogu.

"Od dnešního dne můžete ukládat příspěvky, ke kterým si přejete vrátit později."

Funguje to přesně tak, jak byste očekávali. Nové tlačítko je jakási záložka, podobná té na Facebooku, která ukládá posty, které lze prohlížet i v rámci offline galerie. K dispozici jsou pak v nové záložce ve vašem účtu, která je soukromá a jak by se dalo očekávat, naprosto jednoduše modifikovatelná – můžete libovolně přidávat nové posty nebo mazat staré.

Instagram pokračuje v inovacích a přenáší neustále nové funkce a úpravy ve svém algoritmu, jejichž cílem je tuto síť více přiblížit klasickým sociálním sítím a umožnit tak některým uživatelům opustit jejich zvyky a více se soustředit na jednu sít.

Začátkem tohoto roku Instagram, například, realizoval algoritmickou metodu, která upravovala hodnocení a pozice postů, přidal sdílení Stories a živých fotografií s popisky, které nenávratně mizely po 24 hodinách, nebo také umožnil svým uživatelům streamovat živá videa. Někteří odborníci se domnívají, že cílem Instagramu je ukrojit pokud možno co největší část uživatelů populárního Snapchatu.

Nyní má Instagram více než 150 aktivních uživatelů na denní bázi a očekávaná míra zisku této aplikace v tomto roce je téměř jedna miliarda amerických dollarů. Celkový počet uživatelů je více než 500 miliónů a pořád roste. Vypadá to, že máme před sebou dalšího rostoucího giganta.