Nově Instagram umožní nakupovat přímo z aplikace.

4. 11. 2016 | Bc. Kristýna Jonáková

Sociální síť Instagram pod taktovkou Facebooku přichází s novinkou. A to konkrétně s novou funkcí nakupování. Online nakupování prostřednictvím mobilních zařízení se stává v poslední době velkým trendem, a proto se není čemu divit, že Instagram přinesl tuto novinku.

Jak to bude vypadat?

U nahrané fotografie se vám objeví štítek s nápisem “tap to view products“. Následně stačí kliknout na produkt z fotografie, o který se zajímáte a můžete si zobrazit stránku s cenou produktu, popiskem zboží, další fotografie a jiné doplňující informace, které k produktu patří. Pod fotografií produktu se objeví tlačítko “shop now“, na které když kliknete, budete přesměrováni na eshop, kde se produkt nachází.

Tímto odpadne vypisování dlouhých statusů s odkazy, kde sledující najdou další potřebné informace proto, aby si daný produkt mohli vůbec zakoupit nebo o něm jen zjistit další informace.

V současné době byla služba nabídnuta pouze dvaceti podnikům v USA a je tak ve fázi testování. Doufejme, že se ale co nejdříve objeví i u nás.

A jak to celé bude fungovat? Koukněte na video: