Novinka! Hlasování v Instagram Stories

8. 10. 2017 | Markéta Lasotová

Už jste si toho určitě všimli. Před pár dny zaplavily Stories hlasovací stickery. Novinka, díky které jsou Stories zase o něco interaktivnější a zábavnější. Pojďme se jim společně podívat na zoubek!

Jak hlasování přidat?

Vezmeme to hezky po pořádku. Instagramové stickery známe všichni a používáme je dennodenně. Jestli jste je ještě nikdy nepoužili, pak děláte chybu! Jsou totiž skvělým oživením a mají nespočet využití.

Vytvořit anketu ve Stories je úplně jednoduché. Otevřete si Instagram, vyfotíte fotku nebo nahrajete video. Po nahrání můžete vložit text, pokreslit obraz nebo přidat sticker. A o ten nám právě jde! Rozkliknete si ikonku stickerů a vyberete ten s nápisem anketa. Přilepíte ho na obrázek, kam se vám to zrovna hodí. Upravíte si text a možnosti volby a pak už jen sdílíte. Je to snadné, že?

Co byste ještě měli vědět

Po zveřejnění ankety můžete sledovat, jak funguje. Uvidíte, kolik lidí celkem hlasovalo a kdo hlasoval pro kterou odpověď. Odpovědi tedy nejsou anonymní. Přesně víte, komu se co líbí.

Nezapomeňte si její výsledky uložit do 24 hodin. Protože statistiky vám zmizí společně s koncem dané Stories. Ať tedy nepřijdete o cenná data.

Na jedno Stories lez použít jen jednu anketu, ale jednotlivých Stories můžete udělat, kolik chcete.

Při psaní otázky a odpovědí máte ve vymýšlení naprosto volnou ruku. Jen jste omezení počtem znaků. Těch je pro odpověď povoleno maximálně 27. Za zmínku stojí i fakt, že jakmile jednou kliknete na jednu z odpovědí, už se nedá změnit. Hlasovat tak jde jen jednou.

Proč ankety vyzkoušet?

Říkáte si, že jde sice o pěknou hračku, ale k čemu vám to bude? Hlavní plus, které z takových jednoduchých anket můžete získat, je hlubší vhled do myslí vašich fanoušků a případných zákazníků. Zjistíte, co mají rádi, co preferují, nebo třeba, co od vás očekávají. Záleží jen na tom, jak chytře se dokážete zeptat, abyste dostali informaci, kterou potřebujete. Možnosti jsou nekonečné. Znát svoji cílovou skupinu je pro online marketing zásadní. Proto se ptejte, ptejte a ptejte!

Další výhodou anket je, že díky nim budujete lepší vztah s lidmi, kteří vás sledují. Dáváte jim tím najevo, že vás zajímá jejich názor. A pocit, že mají možnost ovlivnit směřování vaší značky nebo se zapojit do dění ve vašem životě. Budou vám tak mnohem blíž.

V neposlední řadě se dají ankety skvěle využít k různým jednoduchým a rychlým soutěžím. Soutěže lidi milují! Dejte svým fanouškům najevo, že je máte rádi, a nějakou pro ně uspořádejte. Uvidíte, že budete mít skvělé ohlasy.

Malý tip navíc

Při vytváření fotky nebo videa k anketě nezapomeňte na důležitou věc, a to, že jedno Stories trvá jen 15 sekund. Navíc člověku stačí 3-5 vteřin, aby pochytil, co je na obrázku, a rozhodl se, jestli ho přeskočí nebo nechá běžet. Proto vybírejte pozadí pečlivě. A raději zvolte něco neutrálního, co neodvede pozornost od samotné ankety, ale naopak lidi přesvědčí vám odpovědět. Čím jasnější a výstižnější Stories bude, tím líp.

Zaujaly vás ankety ve Stories? Líbí se vám? Už jste si nějakou zkusili? Nebo v nějaké hlasovali? Dejte nám vědět do komentářů nebo si nějakou rovnou zkuste na našem Instagramu!