Ontex

Ontex

Klient: Ontex CZ, s.r.o.
Obor: HR komunikace pro výrobce hygienických potřeb
Kampaň: FB profil (správa sociálních sítí), Branding, Performance, Komunikace
Období spolupráce: 2020 – 2022

  ZADÁNÍ

V roce 2020 jsme zahájili spolupráci s českou divizí Ontex. Pro tu připravujeme HR kampaně a staráme se o obsah a obraz firmy na Facebooku. Konkurence je v daném regionu u výrobních firem velká a je tak potřeba aktivně komunikovat se stávajícími i potenciálními zaměstnanci.

Další významná součást zadání bylo porovnání a pravidelné vyhodnocování aktivit hlavní konkurence.

  ZPRACOVÁNÍ

Analyzovali jsme proto kompletně veškerá data a kanály a nastavili optimální mix formátů pro digitální kampaně. Velmi důležité bylo oddělení komunikace směrem ven od komunikace dovnitř ke stávajícím zaměstnancům.

Zaměřili jsme se na komunikaci nejen benefitů, ale především ukázali spokojený pracovní kolektiv, život ve firmě a další aktivity, které společnost Ontex pomohly představit jako atraktivního a stabilního zaměstnavatele.

Jednotlivé náborové aktivity směřují pak na web praceontex.cz, na který postupně optimalizujeme veškeré kampaně.

  VÝSLEDKY

Výsledky se dostavily již v průběhu prvního roku (10/2020-10/2021), kdy došlo k nárůstu návštěvnosti webu a zejména získaných zájemců o práci. Postupně se snížila bounce rate na webu o 15 % během prvních 15 měsíců.

V rámci Facebook významně vzrostl dosah i engagement profilu Ontex, v současnosti předběhl co do těchto metrik svou konkurenci, a to i při menším počtu příspěvků měsíčně. Facebook se stal hlavním zdrojem získaných životopisů na webu.

Facebook

1,5 mil zobrazení příspěvků (2021)

Facebook

Větší zásah a engagement než konkurenční profil, při méně příspěvcích měsíčně

Web a byznys

Facebook je hlavní zdroj následných konverzí na webu

S agenturou LCG New Media spolupracujeme druhým rokem na realizaci online kampaní pro nábor a zlepšení povědomí o naší společnosti v okolním regionu. Je to naše první spolupráce s agenturou tohoto typu, takže bylo důležité si na začátku stanovit jasné cíle, což je pro nás primárně nábor nových zaměstnanců. Tým z LCG New Media se toho chopil skvěle a připravil nám strategii pro sociální sítě. Výrazně jsme posílili brand i nábor a jsme schopni reagovat rychleji na naši nejbližší konkurenci. Naše spolupráce začala správou firemního Facebooku a v letošním roce spolupráci rozšiřujeme na Google Ads a Sklik. Za velkou výhodu považujeme pravidelná setkání a transparentní přístup. Nikdy není problém řešit nové nápady a požadavky operativně, a to je pro naši dynamickou firmu určitě velká výhoda.

Markéta Sigmundová,
HR Specialista, Ontex CZ, s.r.o.

Ontex