Periscope představuje plné propojení s Twitter!

4. 1. 2016 | Mgr. Vojtěch Lambert

Tento týden v úterý 12.1.2016 představil Periscope novinku, se kterou vstoupil do roku 2016. Dosud jste tak mohli upozornit pouze na livestream na dalších sociálních sítích s odkazem na Periscope. Nyní však je video plně integrováno do příspěvků na Twitter, kde ho můžete živě sledovat.

Tuto novinku oznámil CEO Periscope na blogu Twitter. Dal tím jasně najevo, jak perspektivní platformou Periscope je a dostal se zase o krok před konkurenci, především Meerkat.

Jaké jsou tedy výhody tohoto propojení?

  • Narozdíl od mladé platformy Periscope, Twitter má více jak 300 milionu uživatelů po celém světě a cca 400 tisíc v České republice.
  • Díky tomuto propojení se tak již nemusí vkládat odkazy na vysílání na dané platformě. Video se automaticky přehrává přímo v příspěvku na Twitteru. Možný zásah je tak násobně vyšší.
  • Uživatel již nemusí přeskakovat z platformy na platformu, ale může sledovat vše přímo na Twitteru.

Periscope představuje pro marketéry velkou příležitost, protože přichází právě v době, kdy klasické formáty jako odkazy a fotky začínají být ve velkém válcovány videi. Twitter tak pokračuje v trendu, které udává Facebook.

Periscope je služba, kterou představil Twitter v minulém roce, jako nástroj pro živé streamování videa. Stisknutím jednoho tlačítka tak můžete přenášet rozhovory, zážitky nebo dokonce přenosy online a ostatní, kdo mají odkaz nebo sledují váš profil ho mohou sledovat a v reálném čase se k němu vyjádřit. Tuto platformu si velmi oblíbili například celebrity na přenos živých koncertů. Tato platforma tak navázala na již dřívější Meerkat.