5 aplikací, které vyladí váš Instagram feed

29. 5. 2021 | Tereza Brůžková

Sjednoťte svůj instagramový profil a přilákejte pozornost ostatních uživatelů pomocí dokonalých fotografií. Jaké aplikace vám k nim pomůžou? Podívejte se na náš výběr!

#1 Snapseed (zdarma)

Snapseed je náš favorit. Kromě základních úprav zvládne i HDR scénu, rozšiřování fotografií nebo retro efekty. Jeho největší výhodou je možnost lokální úpravy fotek. Potřebujete rozjasnit obličej nebo ztmavit background? Stačí vybrat oblast, kterou chcete upravit, a precizní úpravu zvládnete během pár minut.

#2 VSCO (zdarma)

Tahle aplikace vás bude bavit. Vyberte si některý z vyšperkovaných filtrů, u kterých můžete libovolně upravovat jejich intenzitu, a ten používejte pro všechny vaše fotografie ve feedu. Krásně si tak sjednotíte profil. Nezapomeňte použít hashtag #vsco, pod kterým najdete víc jak 200 milionů příspěvků.

#3 Afterlight (do 100 Kč)

Fotografie zalité slunečním světlem, jasné barvy a okouzlující atmosféra. Pokud je přesně tohle styl, který je vám blízký, pak se vám malá investice do aplikace Afterlight zaručeně vyplatí. Vkládejte k fotografiím texty, pohrajte si se zrnitou texturou a spojujte vaše oblíbené flitry pomocí funkce Fusion.

#4 Adobe Lightroom (mobilní aplikace zdarma)

Možná znáte desktopovou verzi Lightroomu. Stejně krásné fotky vykouzlíte i s touhle mobilní aplikací. Největším plusem je možnost upravovat pomocí presetů, které si sami vyladíte podle svého gusta. Váš feed tak získá sjednocený vzhled.

#5 Aviary (zdarma)

Aviary nabízí automatické úpravy fotografií. Zvolte funkci Vylepšení a vyberte si z několika nabídnutých verzí tu, která se vám líbí nejvíc. Pro artistický nádech pak použijte nástroj zaostření. Vyberte část, kterou chcete zaostřit, a během vteřiny se vám zbytek fotografie umělecky rozostří.

Jakou aplikaci pro úpravu fotografií používáte vy? Podělte se s námi o vaše tipy na našem Facebooku!