5 tipů, jak přežít teambuilding

4. 9. 2019 | Petr Koubek

Léto, čas teambuildingů. Možná to máte za sebou, možná vás ještě čeká. Pár tipů, jak ho zvládnout v pohodě a se ctí se vám v každém případě bude hodit. Minimálně na příští rok.

 1. Všem řekněte, že chrápete

  Hned po příjezdu se podělte o několik humorných historek, jak příšerně chrápete. Pokud opravdu chrápete, ušetříte si ráno spousta kyselých ksichtů. Přece jste je varovali a mohli jít spát jinam. Pokud nechrápete, tak zjistíte, komu se v noci vyhnout. S těmi humornými historkami o chrápání se totiž určitě někdo přidá.

 2. První večer se nešetřete

  Pokud plánujete pít, první večer se nešetřete. Velmi pravděpodobně byste byli jediní a je lepší mít kocovinu ve stejné době jako všichni ostatní. Nechcete se přece věnovat jakýmkoliv fyzickým aktivitám s partou čerstvých jedinců, kteří se vykalili o den dřív a teď jsou vyspaní a čerstvoučcí. Navíc je málo aktivit, při kterých svoje kolegy poznáte tak zevrubně jako při poctivé kalbě.

 3. Nasaďte laťku nízko

  Na většině teambuildingů vás čeká nějaká sdružovací aktivita. Ať už je to chlastání, sport, nebo šipkovaná. Nasaďte laťku o něco níž, než tušíte, že dáte. Všichni budou nadšení, že jste se překonali, vy budete vypadat jako hráč, který se obětuje pro tým a neurvete si u toho játra, nebo hercnu.

 4. Vykašlete se na jukebox a sportovní komentáře

  Pokud se hraje vaše oblíbená hudba, nebo se chválí váš tým, nadšeně přizvukujte. Rozhodně se ale nezmocňujte jukeboxu, nebo prosazování svých oblíbenců. Je pravděpodobné, že někoho naštvete a mohl by to být CEO, který už dlouho uvažuje o vašem povýšení. A je pravděpodobnější, že nechá radši padnou vás než metal. U hudby a sportu se servítky prostě neberou a je jedno, jestli jde o Britney Spears, Children of Bodom, Spartu nebo Choltýšov.

 5. Schovejte se za nějakou funkci

  Jste pravověrný introvert, kterému veškeré společné aktivity způsobují panické ataky? Můžete si buď hodně vzít k srdci radu 2. a vykalit se tak, že druhý den prostě budete schopní jenom sedět a případně fandit. Nemusí to fungovat ve všech firmách, ale pořád jsme v Čechách, kde se poctivé kalení bohužel často hodnotí výš než excel-fu.

  Druhá varianta je chytnout se nějaké funkce. Pokud fotíte, tak prostě nemůžete lézt kolegům po hlavě, abyste získali poslední indicii. Všichni přece chtějí hezké fotky na sociální sítě. Nejen firemní. Podobně by mohlo fungovat třeba čištění grilu, nebo jiná starost o jídlo. To přece taky potřebujeme všichni. Abychom si ho mohli vyfotit na Instagram, že ano.

Máte nějaké vlastní tipy? Dejte vědět do komentářů!