7 nápadů na Instagram Reels

1. 11. 2020 | Markéta Lasotová

O tom, co jsou Instagram Reels, jsme psali v jednom z našich předchozích blogů tady. Jsou skvělým způsobem, jak zvýšit dosah vašeho profilu a získat nové fanoušky. Chtěli byste se do nich pustit, ale nevíte, jakým obsahem je zaplnit? Máme pro vás 7 skvělých tipů do začátku. S tvorbou vlastního obsahu na sociální sítě vám rádi pomůžeme »

 1. Tutoriály a návody

  Pusťte do světa trochu svého know-how a natočte návod nebo tutoriál pro svoje sledující. Pamatujte na to, že video musí být jednoduché a lehce pochopitelné, takže se nepouštějte do žádných zdlouhavých procesů.

 2. Výzvy

  Rozjeďte trend a vykopněte svoji vlastní výzvu. Zapojte do akce i svoje fanoušky. Vymyslete pro ně snadnou výzvu, kterou splní natočením reels a sdílením na jejich profilu. Nezapomeňte také požádat o označení nebo doplnění vámi vymyšleného hashtagu, který s výzvou souvisí. A pokud budete mít štěstí, třeba se z toho stane virální záležitost.

 3. Proces výroby

  Ukažte, jak vzniká váš produkt, co používáte pro jeho výrobu a jaké jsou vaše postupy. Samozřejmě se nemusíte dělit o kompletní know-how. Ukažte jen to nejzákladnější, detail nebo část procesu.

 4. Před a po

  Proměny jsou jedno z nejpopulárnějších témat, a právě Reels jsou pro jejich prezentaci přímo dělané. Ať už jde o změnu oblečení, make-upu nebo rekonstrukci terasy, nemůžete šlápnout vedle.

 5. Ukázka produktů

  Předveďte svoje zboží v tom nejlepším světle. Pomocí Reels můžete ukázat svůj produkt ze všech stran, jeho použití i jaké jsou jeho varianty. Fantazii se meze nekladou.

 6. Ze zákulisí

  Odkryjte oponu a nechte lidi nahlédnout do zákulisí vašeho podnikání/tvorby/života. Ukažte trochu víc reality a autenticity. Pro jednou se vykašlete na načančané pozadí, perfektně nasvícenou scénu a poskládané oblečení. Uvidíte, že vaši fanoušci ocení vaši upřímnost a zároveň se s vámi dokážou víc ztotožnit. Taky jim můžete ukázat nějaké „tajemství“, například nově připravovaný produkt.

 7. Sdílení tipů a zajímavostí

  Podělte se se svými sledujícími o tipy, názory nebo zajímavosti z vašeho oboru. Stačí vám jen tři nejdůležitější informace. Buďte struční a klidně pište popisky v heslech. A pokud byste k tématu chtěli říct víc, můžete použít popisek nebo odkázat na samostatný post, který se tématu týká.

Tipy navíc:

 • Při natáčení Reels použijte stativ pro profesionální vzhled
 • Zvolte dobře vypadající pozadí
 • Sdílejte svoje Reels v sekci Explore pro vyšší šanci objevení
 • Zkuste různé filtry a AR efekty, aby vaše Reels byly zajímavější
 • Zkuste vytvořit originální audio stopu, aby vaše Reels vynikly mezi ostatními

Zjistit více o službě