7 tipů jak využít Google+ profil jako SEO aktivitu

3. 3. 2015 | Mgr. Vojtěch Lambert

Před nedávnem jsme pro Vás publikovali první E-book se zaměřením na Google+ a jeho využití pro zlepšování pozic Vašeho webu a stránek ve vyhledávačích. Pokud jste ještě E-book nečetli, doporučujeme po něm šáhnout zde. Pro ty z Vás, kdo jste se dostali nakonec máme zde dalších 7 zajímavých tipů jak ještě více využít Google+ pro Vaše SEO aktivity.

  1. Kontinuálně vytvářejte a sdílejte vysoce kvalitní obsah, který demonstruje úroveň Vaší expertízy v dané oblasti (oboru).
  2. Vytvářejte a navazujte „vztah“ s profily a osobami, které jsou „influencery“ ve Vašem oboru. Pokud Vás poznají jako silnou a zajímavou osobnost (společnost), začnou s Vámi komunikovat a Vám se tak začne rozšiřovat povědomí na další „followery“.
  3. Propojte Google+ profil se svou stránkou. Vytvořte si unikátní URL.
  4. Přidejte +button do všech podstránek a ke všem článkům.
  5. Publikujte na svém blogu na webu a propojujte všechny příspěvky s profilem na Google+.
  6. Přidávejte odkaz na Váš Google+ profil na všech cizích postech, jak jen to jde.
  7. Hledejte příležitosti, jak přidávat odkazy na svůj Google+ profil na weby s vysokým „Page rank“. Co třeba publikování na velmi čtených portálech?

Jak můžete vidět, hlavní trik je v budování kvalitního obsahu a aktivitě v rámci celé sítě. Pokud můžete i navíc investovat nějaké peníze, doporučujeme zaměřit se na Post Ads a tím rozšiřovat sít followerů, povědomí o značce a průběžně vylepšovat „Page rank“.