Selfie filtry a instagram stories v novém kabátě

28. 5. 2017 | Daniela Suchanová

Když před necelým rokem přišel Instagram se svými inovacemi, bylo jasné, že to bude pecka, ale na druhou stranu asi nikdo nečekal, jak rychle jeho Stories budou konkurovat SnapChatu. Své výhradní postavení na poli sociálního dění si teď tyhle mini příběhy ještě upevnily „kopírováním“ dalších snapchatovských funkcí.

Mezi aktuální novinky, které se hemží ve Stories, patří hlavně selfie filtry, ale také videa pouštěná pozpátku nebo nálepky s hastagem. Pokud jste hodně kreativní, můžete si pohrát i s Erase Brush, zmizíkem, který vygumováním určitých částí, dodá vaší fotce zase úplně jiný styl.

Všechny nové funkce mají samozřejmě něco do sebe, ale na první pohled je jasné, že nejvíc srandy si užijete se selfie filtry. Ty najdete pod ikonou smajlíka standardně ve Stories vedle spínače fotoaparátu. Momentálně jich je k dispozici 8 a to hlavně pro ženy, kvůli variantám různých korunek, květinových čelenek a roztomilých zvířecích oušek. I ve Stories fungují filtry stejně jako na SnapChatu, proto u některých nezapomeňte otevřít pusu, aby se vám objevily všechny skryté efekty.

I když si Instagram za tento svůj zlodějíčkovský počin získá srdce svých uživatelů, už teď je jasné, že tyto filtry nikdy nedosáhnou takové popularity jako celosvětově profláknutý psí čumák ze SnapChatu, který znají i lidé SnapChatem nepolíbení. Na druhou stranu Instagram roste raketovou rychlostí. Jakékoli změny jsou pro instagramery vítanou novinkou a pro samotný Instagram dalším krokem k tomu, jak přilákat nové uživatele a to nejen ty ze SnapChatu.

No a na závěr by tady rozhodně nemělo chybět trochu té parády z Instagram Stories. 😄