6 tipů, jak zvládnout pohovor v LCG New Media

25. 6. 2021 | Petr Koubek

Přemýšlíte o práci v naší digitální agentuře? Jestli ano, tak je tenhle článek přesně pro vás. Přinášíme vám 6 tipů, jak se připravit na pohovor do LCG New Media. Na seznam aktuálně otevřených pozic se můžete podívat v sekci kariéra.

 1. Nekuřte těsně před pohovorem

  V kancelářích nekouříme a obecně u nás moc kuřáků nepracuje. Takže když máme hned po otevření dveří pocti, že na nás někdo vysypal popelník, nejlepší dojem to neudělá.

 2. Zjistěte si, co děláme

  Na našich webovkách a sociálních sítích se dá jednoduše najít, na jakých projektech a pro jaké klienty zrovna pracujeme. Pokud je pro vás některý z nich srdcové téma, určitě nám to řekněte.

  Za prvé ukážete, že jste připravení a víte, proč k nám chcete. Za druhé zvýšíte pravděpodobnost, že u nás dostanete židli. Víme, že když člověka téma baví, pracuje na něm úplně jinak, než když je mu u spodní části zad, případně ho přímo to… nelajkuje.

 3. Osvojte si alespoň základní pravidla práce, na kterou se hlásíte

  V LCG řada lidí vyrostla ze začátečníka na ostříleného seniora. Nemáme problém zaměstnávat lidi bez zkušeností, ve kterých vidíme potenciál a touhu se učit.

  Musíte nám to ale nějak ukázat. Stačí třeba použít google, na kterém se dá najít stovky článků o základních pravidlech copywritingu, správy sociálních sítí a podobně.

  Pokud jste neudělali ani tohle, tak to poznáme.

 4. Zjistěte si, kde máme kancly

  Do dvora, pořád rovně přes parkoviště. A pak první prosklené dveře vpravo. Ano, je to až ta další budova ve vnitrobloku. Když dojdete do parku, tak jste to přešli.

  LCG New Media sídlí v prvním patře vpravo, ale to vám kdyžtak řekne paní na recepci. Pravděpodobně se vás i zeptá, jak se máte a co říkáte na počasí. Takže připočítejte dalších pět minut navíc. Pokud u nás začnete pracovat, tak s paní vrátnou chcete být za dobře.

  Je nám jasné, že určitě vyrazíte včas. Tak ať nemáte zpoždění kvůli tomu, že nemůžete najít ty správné dveře.

 5. Nebojte se

  Máme děti, psy, chodíme na záchod, občas si večer nevyčistíme zuby. A obchoďák dělá cosplay. Prostě není jediný důvod se nás bát.

  Pohovor u nás neberte jako zkoušku, ale prostě jako seznámení. I vy si přece potřebujete ověřit, jestli s námi chcete pracovat.

  Buďte v klidu, ptejte se, zjišťujte. Je to jenom rande naslepo, ze kterého můžete kdykoliv odejít a i kdyby to vyšlo, nemusíte se bát následků.

 6. Ptejte se

  Pokud vás něco zajímá, něco vám není jasné, nebo jste jenom špatně rozuměli, ptejte se.

  Ptejte se i na věci, které jsme při pohovoru nezmínili, ale vás zajímají.

  Žádná, opravdu žádná otázka není hloupá. Rádi všechny zodpovíme.