Snapchat s „Memories“ prodlužuje snapům život

14. 7. 2016 | Radek Šnajdr

Doba, kdy váš poctivě vypiplaný snap přežil maximálně čtyřiadvacet hodin je nenávratně fuč. K „My stories“, v nichž se instantní výtvory udrží celý jeden den, přidal snapchat s poslední aktualizací ještě funkci „Memories“. A tam už zůstanou navěky.

Jak vzpomínky fungují?

Nová vychytávka umožňuje ukládat jednotlivé snapy i celé příběhy do vaší osobní sbírky. Z té si je můžete kdykoliv vyzvednout a použít, až se vám to bude hodit.

Do sekce „Memories“ se dostanete švihnutím prstu směrem nahoru z obrazovky, která slouží pro pořizování fotek a videí. Vaše zážitky připravené na později aplikace odliší tak, aby bylo při prohlížení příběhu patrné, že nejsou dnešní.

Snapy jen pro vaše oči

To ale není všechno. Nová funkce nabízí také složku „My eyes only“, ve které jsou pečlivě uzamčeny všechny obrázky a videa, jenž by neměly spatřit světlo světa. Prohlížet si je tak můžete jenom vy.

Možná namítáte, že ukládání fotek a videí podkopává celou filosofii Snapchatu, ale počkejte, až se budete chtít podělit o parádní zážitek a po internetovém připojení nebude ani stopy.

Protože Snapchat novou aktualizaci stále testuje, setká se s ní prozatím jen hrstka z vás. Společnost však oznámila, že by měla být během příštího měsíce dostupná úplně všem.

Odkaz na video: www.youtube.com