3 chyby, kvůli kterým dřete víc a odvádíte horší práci

30. 11. 2020 | Petr Koubek

Snažíte se na projektu všechno udělat sami a bojíte se poslouchat ostatní? V důsledku budete víc dřít a odvedete horší práci. Žádný projekt není nikdy jenom váš a neměl by být - jenom tak totiž může být opravdu dobrý.

  1. Nepokoušejte se všechno zvládnout sami

    Občas má člověk pocit, že když všechno neudělá sám, tak projekt nebude opravdu jeho. A nedostane za něj potom dostatečný kredit. Není to pravda, na konci vždycky bude jasné, kdo projekt vedl, kdo dělal grafiku, kdo psal texty. Vždycky pod tím bude někdo podepsaný a ten pak sklidí chválu, nebo kritiku - je především na vás, co z toho to bude.

  2. Řekněte si o názor a radu lidí, které dané věci rozumí víc

    Nemusíte se bát do projektu vpustit další lidi, kteří některé z jeho součástí rozumí víc. Nejste si jistí vizuály? Naslouchejte grafikovi. Nechte texty zkontrolovat profesionálního copywritera. Není možné, abyste rozuměli na sto procent úplně všemu. Projekt bude pořád váš, jenom teď ještě o kousek lepší.

  3. Kritika není útok na vás

    Vždycky si opakujte, že máte společný cíl - dobře odvedenou práci. Kritika tak neznamená, že jste něco udělali špatně, ale že nad tím někdo přemýšlí jinak, možná líp. Kritika není nikdy příjemná, ale zkuste si ji nebrat osobně - nemíří na vás, míří na projekt. A vždycky jde o to udělat projekt co nejlepší. Takže teď kritika možná trochu bolí vaše ego, ale díky ní si vaše ego bude na konci mnohem víc lebedit.