Umění video marketingu:
vyprávějte příběh své reklamy prostřednictvím videa.

30. 7. 2015 | Daniela Suchanová

Vlivem moderního způsobu komunikace se reklamní sdělení stala nedílnou součástí našeho života. To, že se s nimi setkáváme prakticky na každém rohu nás nutí vymýšlet stále nové možnosti, jak oslovit co největší možnou cílovou skupinu a to takovým způsobem, který v ní dokáže vzbudit okamžitý zájem a zároveň se efektivně vrýt do paměti.

Podíváme–li se na reklamu z pohledu online-marketingu, jsou její zásadní výhodou, oproti klasické inzerci, nízké náklady. A to hlavně v případě, pokud k šíření svého reklamního sdělení využijeme moderních informačních technologií, kterými jsou sociální sítě.

Jen v České republice využívá Facebook více jak 4 miliony uživatelů (tj. 58 % všech uživatelů internetu). Z tohoto hlediska je jasné, že největší potenciál propagace a reprezentace se odehrává právě na internetu. Stejně tak jako Facebook aktivizoval svět z pohledu komunikace, jsou sociální sítě stěžejním dějištěm pro reklamu a marketing . Komunikace se zákazníky prostřednictvím sociálních sítí je jednoznačně nejúčinnější prezentační a prodejní nástroj, který za krátkou dobu dokáže oslovit tisíce potencionálních zákazníků. V tomto ohledu jednoznačně vévodí video prezentace, která je pro facebookovou generaci uživatelů mnohem přirozenějším a žádanějším způsobem komunikace, než psaný text.

Prostřednictvím videa oslovíte hned několik smyslů zároveň. Pro představu, jen minutový spot vydá za jednu stránku textu na webu. Navíc až 95 % sdělení jsme si během sledování videa schopni zapamatovat, v porovnání s 10 % při čtení.

Facebook video reklamní spoty jsou určeny primárně k oslovení široké skupiny fanoušků za pomoci kvalitního obrazu, zvuku, pohybu a poutavého děje, který je přidanou hodnotou každého sdělení. Pro úspěch šíření je pro video nejzásadnější síla vyvolaných emocí, díky nímž jsou kampaně mnohem efektivnější. Každý reklamní spot se zobrazuje v newsfeedu a řadí se mezi příspěvky facebookových přátel. Přehrávat se začínají automaticky, po scrollování se opět samy zastaví. Co se týče délky videa, tak ta by měla být stejná jako standardní minimální délka TV spotu, tedy maximálně 15 s. Jistou nevýhodou je prvotní přehrávání bez zvuku do doby, než video rozkliknete na celou obrazovku. Klíčové sdělení by tedy nemělo být na začátku. Pokud se obáváte, že váš facebookový profil bude plný video reklam, které vás budou obtěžovat celý den, tak rozhodně nebude. Uživatel nebude vystaven působení více než třem videím za den.

Video reklamy jsou skvělým marketingovým nástrojem, který slouží k neotřelé firemní prezentaci a propagaci. Navíc mohou být atraktivní možností, jak zapojit fanoušky do dění na vašem profilu prostřednictvím vlastních video recenzí.

Video marketing je silný nástroj obchodu a pro posílení podnikání jednou z možností, jak najít ten správný klíč k úspěchu. Pokud hledáte způsob jak jej efektivně uchopit, využijte k tomu nové komunikační kanály s prokazatelnou úspěšností, kde oslovíte i více potencionálních klientů.