Instagram má nový vzhled!

15. 5. 2015 | Mgr. Eldar Vagabov

V dnešním blogu se podíváme na změny, které nám přinesli tvůrci jedné z nejpopulárnějších aplikací na světě v její nejnovější verzi. Instagram tyto změny testoval mezi „vyvolenou“ hrstkou uživatelů po celé týdny a teprve po kladné odezvě se odhodlal k uvolnění nového vzhledu pro všechny ostatní uživatele. Nyní je aktualizace dostupná nejenom pro uživatelé iOS, ale také i pro majitele Androidů.

Co se všechno se tedy změnilo?

První velkou změnou, kterou si všimnete, je úplně nový design hlavní ikony, která je nyní mnohem barevnější, výraznější, ale celkově značně zjednodušená. Tato duhová varianta ve formě gradientu se uživatelům velice líbila, protože působí zkrátka moderně. Za změnou stojí pár dalších aplikací a vychází ze snahy tvůrců přizpůsobit vzhled s ikonami právě těchto třech aplikací; Layout, Boomerang či Hyperlapse. Jsou to aplikace, které patří do stejné „rodiny“ a doplňují samotný Instagram novými vychytávkami.

Pro upřesnění taková aplikace Boomerang například slouží ke hraní s fotkami a videi, které posléze přidáte na samotný Instagram. Můžete z relativně obyčejného selfie vytvořit velmi zábavné video, případně přehrávat video pozpátku, vychytávek pro zpestření Vašeho kontentu je tam celá řada.

Hyperlapse je aplikace, která dokáže z Vašeho videa vytvořit téměř filmový zážitek, v rámci kterého můžete sledovat právě nahrané video až 12-krát rychleji, působí velice dobře a připomíná to zrychlené záběry z filmových pláten.

V neposlední řadě je tu aplikace Layout, která slouží k vytváření rámečků různých typů a velikostí, do kterých můžete nahrát několik fotografií najednou a posléze přidat na Instagram.

Změny jsou spíše designového charakteru

Tentokrát Instagram vsadil na čistší, černo-bílý vzhled interface, jehož hlavním cílem je prý potlačit do pozadí samotnou aplikaci a naopak protlačit do popředí fotografie a videa, které jsou vlastně hlavním důvodem existence Instagramu. Finální efekt je velice zřetelný; je vidět, že nyní jsou dominantou fotografie/videa a ostatní prvky jsou více v „pozadí“ aplikace, což má za následek snížení množství rušivých elementů a dokonalejší vizuální zážitek.

Funkčnost zůstává stejná

Co se týče samotných funkcí aplikace, zde zůstává všechno při starém. Již zmíněná v jednom z našich předchozích blogů možnost nahrávání jednominutových videí je jedinou novou funkcí, kterou Instagram v poslední době přinesl.