Jak vytvořit vlastní samolepky do Instagram Stories

14. 5. 2021 | Markéta Lasotová

Upgradujte svůj branding na sociálních sítích. Vytvořte si vlastní samolepky pro svoje Stories. V několika jednoduchých krocích vám ukážeme, jak na to.

 1. IG Stories GIF = Giphy

  Databáze samolepek pro IG Stories se momentálně nachází na stránce giphy.com. Takže, abyste mohli používat svoje samolepky, je potřeba založit si na tomhle webu profil. Na výběr máte ze dvou možností. Buď se můžete registrovat jako „individual artist“ nebo jako „brand/company“.

 2. Ověření účtu

  Aby se vaše samolepkové gify propsaly do IG Stories musíte mít ověřený účet. Ten získáte tak, že na svůj profil nahrajete 5–10 originálních gifů, které musí mít průhledné pozadí. Takže je ideální vytvářet obrázky pro gify v PNG. Taky zkontrolujte, jestli vaše samolepky splňují všechny požadavky pro ověření. Následně vyplníte formulář se žádostí a pak už jen budete čekat na schválení. To může nějakou chvíli trvat. Mezitím můžete vytvářet a přidávat nové gify. Pokud váš požadavek zamítnou, zkuste napsat novou žádost přímo na e-mail support@giphy.com.

  Tip: V současnosti se počet žádostí o ověření účtu a počet gifů pro IG Stories stále zvyšuje a společnost GIPHY se snaží o co největší pestrost. Proto zkuste vymyslet něco opravdu originálního. To vám může zajistit větší šance na získání ověření.

 3. Jak přidat GIF na Giphy

  Vytvářet gify můžete dvěma způsoby. Buď můžete nahrát jednotlivé obrázky nebo video přímo do „Creatoru“ od Giphy a v něm upravit délku, vzhled atd. Nebo můžete gif vytvořit v externím programu nebo aplikaci a na Giphy pak jen nahrát výsledek. Nezapomeňte, že pro samolepku musí být finální formát gif s průhledným pozadím. Velikost gifu není důležitá, ale rozměry je lepší držet ve čtverci.

 4. Statistiky a tagy

  Poté co získáte ověření, můžete sledovat statistiky svých gifů. Nezapomeňte každý gif správně otagovat, abyste ho pak při hledání v IG Stories našli. Kromě obecných tagů doporučujeme použít i váš originální tag, díky kterému najdete snadno všechny svoje gify. Vhodný počet tagů ke každému gifu je 5–10 a hlavně musí být k danému obrázku relevantní.

 5. Další možnosti

  Nepodařilo se vám získat ověření účtu, ale přesto byste chtěli používat sjednocený vzhled samolepek? Na to existuje řešení. Jak už bylo zmíněno výše, tvůrců samolepkových gifů je nepřeberné množství a spousta z nich vytváří celé kolekce. Jedním ze způsobů, jak je objevit, je Pinterest. Ve vyhledávači na Pinterestu stačí zadat heslo „instagram stickers“ a vyjede vám celá řada možností. Pak už si stačí jen vybrat styl, který se vám líbí a při příštím hledání gifů ve Stories zadat jméno umělce nebo tag uvedený v horní části náhledového obrázku.

Nalákali jsme vás na vytvoření vlastních samolepek? Nebo už je dávno používáte? Dejte nám vědět do komentářů na našem Facebooku, jak jste na tom.