3 grafiky pro zajímavější obsah sociálních sítí

4. 8. 2017 | Markéta Lasotová

Máte plnou zeď hezkých fotek, obrázků a videí a začíná to být trochu nuda? Dochází vám nápady, co dalšího vyfotit? Nebo už nevíte, čím ještě zaujmout? Zkuste některou z populárních grafik poslední doby. S žádnou z nich nemůžete šlápnout vedle. Jsou totiž zábavné a trendy.

360 ° fotky a videa

Virtuální realita je obrovským trendem dnešní doby. Ať už jde o hry, filmy nebo reklamu. Facebook podporuje jejich sdílení už od loňského roku. Od té doby se tenhle způsob vizuálního sdělení stává stále populárnějším. A není se čemu divit. Komu by se nelíbilo rozhlížet se po travnatých polích, deštných pralesech nebo si užívat západu slunce nad městem.

Vytvořit takovou fotku nebo video není nijak složité. Stačí vám k tomu chytrý telefon. iPhony a Samsungy řady S to zvládnou úplně samy. Ostatní budou nejspíš potřebovat pomocnou aplikaci. Skvělá je třeba Panorama 360.

Přesný návod jak 360° fotku vytvořit a nahrát najdete v nápovědě Facebooku.

Infografiky

Další zábavnou a oblíbenou formou sdělení jsou infografiky. Určitě už jste na nějakou narazili. Jsou skvělé, pokud chcete ostatním sdělit něco komplexního jednoduše a srozumitelně. Díky obrázkům si informace z nich i lépe pamatujeme. A hlavně jsou jako dělané pro sdílení na sociálních sítích.

Tvorba takové infografiky také není nic složitého. Existuje na to hned několik chytrých nástrojů jako Infogram nebo Easelly.

Chytací gify

Gify samy o sobě jsou skvělým prostředkem pro sdělování emocí a názorů. Ale zkuste pro jednou něco jiného. Vytvořte si vlastní hravý gif, který donutí vaše publikum u něj strávit déle než pár vteřin. Rychlý sled obrázků, který musíte zastavit v pravé chvíli je ideální pro různé soutěže nebo rozjetí diskuze v komentářích.

Nevíte, jak vlastní gif vytvořit? Přečtěte si náš článek jak na to.

Zaujal vás některý z našich tipů? Nebo už některý používáte běžně?
Tak či tak určitě je vyzkoušejte a sami uvidíte, že úspěch vás nemine.